"2005'ten Beri Hizmetinizdeyiz."

Yeni Bir Şehre Gitmeden Önce Kendinize Sormanız Gereken 14 Soru

Taşınmadan Önce Bu Soruları Kendinize Sorun

İşte size bir sonraki hamlenizi yapmadan önce düşünmek için yeni bir şehri cesurlaştırmayı düşünen herkese önerebileceğimiz detaylı bir liste.


 • 1. Maliyetleri Tam Olarak Ödeyebilir miyim?

  Kulağa açık geldiğini biliyorum ama yeni bir şehre nakliye aşamasını düşünürken yeterince bütçeniz olduğundan ne kadar eminsiniz. Son dakika masrafları her zaman artacak ve hepimiz ihtiyaç duyduğumuzda o gümüş astarın tam olarak ortaya çıkmasını umut etsek de, zemininizi parasal olarak kapatarak bu şanslı ayrıma ne kadar az güvenirseniz, geçiş o kadar yumuşak olur. İpucu : Taşınmanız için bütçelediğiniz şey, ikiye katlayın. Hala parasını kaldırabilirseniz, formdasınız demektir.

 • 2. Gittiğim yerde yaşayan birini tanıyor muyum?

  Yeni yerleşmeyi düşündüğünüz şehirde tanıdıklarınız var ise zorlu deplasman maçına biraz önden başlayabilirsiniz demektir. Yeni bir alana taşınması zor ve gittiğiniz yerde bir ağınız yoksa daha da zor. Bu imkansız değil, ama ne kadar fazla bağlantınız varsa, yeni durma alanlarınıza daha hızlı bir şekilde uyum sağlayabilirsiniz.

 • 3. Şehrin İyi Ve Kötü Semtleri Hangileridir?

  Şimdi sahip olduğumuz teknolojiden yararlanın ve iyi bir araştırma yapmak için kullanın. Bu noktada, muhtemelen Siri'ye ne tür mahallelere bakacağını sorabilirsiniz. Şaka yapıyoruz tabikide, Ne tür bölgelere girmek istediğinizi görün ve tanıdığınız kişileri arayın (birilerini tanıyorsanız) ve etrafınıza sorun. Eğer kimseyi tanımıyorsanız ve kendi başınıza , bir emlak acentesi arayın. Taşınmanıza yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış çok sayıda şirket var ve bunlar, ilgilendiğiniz alan hakkında bilmek isteyebileceğiniz her şeyi size söyleyecek. Kullanabileceğiniz kaynakları kullanın, işleri daha kolay hale getirecek.

 • 4. Şehrin Yaşam Maliyetleri Nedir?

  Yaşam maliyeti Şehirlere göre değişir; asla bu gerçeği tahmin etmeyin. Bu konuda olabildiğince geniş ve kapsamlı bir araştırma yapmaya özen gösterin. Yerel halktan ne kadar bakkaliye, ortalama kira / ipotek, mülk gideri, vergi… öğrenin maaşınız ne kadar orantılı yeni şehirin giderleri için ? Tekrar bir hesaplama yapın.

 • 5. İş piyasası nasıl?

  Maaştan bahsetmişken, bunu kesin olarak bilmek istersiniz. Gittiğiniz yerdeki iş piyasası nasıl? Genişliyor mu? Tutarlı mı? Birden fazla fırsat var mı? Zaten dizilmiş bir işiniz olabilir ya da mevcut işinizle transfer olabilirsiniz. Kendi işvereninizle ilgili araştırma yapın ve o pazarda kendi pazarlarının nasıl olduğunu görün. İşletmelerde bile yönetim tamamen farklı olabilir. Kültür alışkın olduğunuzdan zıt olabilir, bu yüzden gelmeden önce kendinize ne tür bir ortam koyduğunuzu kesinlikle bilmek isteyeceksiniz. Kim bilir? Belki şu an bulunduğundan daha çok daha güzel olucaktır her şey.

 • 6. Okul Kayıt Ve Okula Ulaşım?

  Bu gerçekten sadece çocuk sahibi olanlar için geçerlidir ve bu söylenmeden devam etmeli ama yine de. Sadece kapsamlı olmak için, her zaman hangi alanda hangi okula gitmeyi planladığınızı bilmek istersiniz. Bu, farklı bölgelerin nasıl çalıştığını öğrendikten sonra oyun planınızı değiştirebilir. Bütün bu bilgileri görüşmek üzere çözmek çok daha fazla iş, bu nedenle devletle, okullarla ve oraya varmadan önce sizin için uygun bir kaynak olabilecek herkesle daha fazla temasta bulunun, hem siz hem de çocuğunuzla daha mutlu olun. ) olacak.

 • 7. Orada ne kadar kalmak istiyorum?

  Belki bir yıl boyunca denemek istersin, ya da belki bu yeni yer, torunlarını büyütmek istediğin yer. Belki daha önce oraya ulaşana kadar bu cevabı bilemezsin. Fikir, mutlaka bu soruya bir cevap vermek değil, bu soruyu zihninizin arkasında tutmaktır. Size gitmeyi hedeflediğiniz yere daha iyi bir yörünge verir. Zaman değerlidir, bundan en iyi şekilde yararlanın. En azından geçici bir planınız olsun. Yaşamın güzelliği, planların her zaman değişebileceğidir.

 • 8. Tüm Eşyalara İhtiyacım Var mı?

  Çoğu insanlar evlerinde ihtiyaçları olmayan eşyaları yığınlarlar. Peki Yeni evde bunlarla yaşamak istiyormusun ? Çünkü bazı insanların biriktirdikleri şeylere bağlılık kazandıklarını biliyoruz. Ve yapmalısın, sahip olduklarını kazandın. Ancak, bazen bunları ötesine taşıma maliyetleri, yerini değiştirdikten / yeni şeyler aldığınızda maliyetlerden daha ağır basar. Gerçekten neyin gerekli olduğunu gerçekten değerlendirin sizin için ve yeni envanterinize girdikten sonra kişisel envanterinizde hangi eşyalara sahip olduğunuzu ve onsuz yaşayabileceğinizi veya değiştirebileceğinizi. Başlangıçta maliyetlerinizi düşürür ve yeni, eğlenceli şeyler için alışveriş yapmak için geçerli bir bahane sunar! Bu bir Tercih ve tercih sizin.

 • 9. Doğru Taşınma Zamanımı ?

  Zamanlama herşeydir. Hava tahminlerini kontrol edin, takviminizi büyük tatiller için izleyin ya da trafik yoğunluğunun yüksek olmasının sebeplerini görün ve iki haftanıza koymak için en uygun süreyi bulun, böylece kalan ücret zamanlamanızdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz… Bazen sadece kalbinin, en kısa sürede ve diğer süreleri ve hata dışarı atlamak istiyor patronun orada çıkmak için rahatsız ediyor onun zaman masaya. Geri itmek. Mevcut yaşam durumunuzdan sökülüp alındığında, birey olarak haklarınızı unutmayın. Ne olup bittiğine sıkı sıkıya dayanırsan ve ne zaman gitmek istediğini, ne zaman değil Hareket etmeni istiyorum, mecbur olmaktan başka seçenekleri yok. Eğer istekli olmazlarsa, bu, taşınmak üzere olduğunuz şirkette nasıl değer verdiğinizin büyük bir göstergesi olmalıdır. Neden içinde Uzlaşma ama unutmayın siz önce gelir.

 • 10. Ayrılırsam ne kaybediyorum?

  Hayatımıza değişime davet ettiğimiz her zaman hepimiz fedakarlık yapmak zorundayız, ama fedakarlık sonunda elde ettiğimiz her şeye değerse, boşuna olmadığını bilmek için gönül rahatlığına sahip olacağız. . Bir sonraki adımı attığınızda tüm artıları ve eksileri tartdığınızdan emin olun. Gevşek uçları bağladığınızdan ve pragmatik olarak öncelik verdiğinizden emin olun. Bu kararı verdikten sonra günleriniz numaralandırılır ve eğer bu kalıcı bir hareketse, geri gelme ihtimaliniz olsa bile, aynı olmayacağını anlayın. Burada melodramatik görünmeye çalışmıyor. Ama şu anda nerede olduğunuzu takdir edin, çünkü o atışı yaptığınızda neyin geçebileceğini asla bilemezsiniz. Yine de heyecanlı ol. Büyüme için yeniden icat için bir şans.

 • 11. Ayrılırsam ne kazanacağım?

  Bu daha eğlenceli bir soru. Biraz hayal et. Bu yeni çevre neler sunabilir? Burada ne öğrenilebilir? Bunlar ilham verici sorular, sizi motive etmesi gereken sorular. Bu sefer başarmak istediğiniz tüm şeylerin bir listesini yapın. Görmek istediğin, nereye gitmek istediğin, tanışmak istediğin insanın türü… en azından bir yöne sahip (ve çok fazla yön değil , esnek olmak, bir geçiş zamanı boyunca senin lehine çok işe yarayabilir). Bu sayede yolculuğunuza ayak bastığınızda, bir iğne noktası, bir onay işareti veya “kolaydı” gibi, dört gözle bekleyeceğiniz bir şey var. Kük, kolay ve kısa vadeli hedeflere sahip olmak güveninizi artıracaktır. Bu kararı verirken ve ayarlama süresince sizi rahatlatır.

 • 12. Oraya taşınmaktaki hedefim nedir?

  Kısa vadeli hedefler harika ve uzun vadeli hedefler de öyle. Her zaman son bir hedef olmalı - bu birkaç yıl içinde yeni bilgilerin ortaya çıkmasıyla değişip değişmediği, yeniden toplanıp yeni bir plan oluşturma zamanı geleceği, ancak nihai bir amacı olacağı gibi. “Ben buradayken, en azından X, Y ve Z'nin başarılı olmasını sağladığımdan emin olmak istiyorum.” Diyen bir hedef: Bunlar, kariyerinizdeki dünyayı kurtaran kampanyalar veya çılgın izler olmak zorunda değil. Kişisel olarak zaman ayırabilmenizi gerektiren hedefler, bunu yapabildiğinizi bilmekten memnuniyet duyar. İç çocuğunu bul ve söylediklerini duy. Hayatınızdaki her yeni bölüm, bu tarafınızla tekrar bağlantı kurma fırsatı sunar. Onu yakala.

 • 13. Yedekleme planım nedir?

  Bazen başarısız oluruz. Ve bu tamam, bir ihtimal olarak tahmin edebileceğimiz sürece. Sizin için işe yaramazsa, geri çekilecek her zaman bir B planınız olmalıdır. Bulunduğunuz köprüyü yakmamaya dikkat edin, gelecekte hangi kaynaklara ihtiyaç duyacağınızı asla bilemezsiniz. Belki olduğun yer artık senin için çalışmıyor, yani geriye doğru gitmek zorunda hissetme, sadece aklından çıkarılmış başka bir yer bul. Belki de hayalleriniz şu anda gerçeğe uymayacak kadar büyüktü… ve bu her zaman kötü bir şey olmayabilir. Başarısızlık ve mücadele, yaratıcılığa ilham verir. Onu benimseyin, açık fikirli olun ve dünyanın neler sunabileceğini görün. İlk seferinde ne istediğini her zaman bilmediğinin farkına vararak kendini şaşırtabilirsin.

 • 14. Bu doğru hareket mi?

  Bunun cevabını hemen bulmayı beklemeyin, çünkü siz harekete geçene kadar olmaz. Ancak attığınız her adımın sadece huzursuz olduğunuz ve manzara değişikliği yapmak istediğiniz için değil, ileriye doğru hareket etme niyeti ile olduğunun farkında olun. Bilmelisin ki, eğer bir telaş içinde istesen ve nerede olduğunla ilgili mutluluğun yoksa, nereye gidersen git değiştirmezsen, kendi işinle uğraşırsın. Bunu yapmak için yeni bir şehir beklemeyin. Bazen, hangi bölümlerin kontrol edildiğini ve hangi bölümlerin değişken olduğunu görmek için etrafınızdaki her şeye ihtiyaç duyarsınız. Bu iyi. Ama asla adresini değiştirdiğin için işlerin daha iyi olacağını sanma. İlk önce o değişikliği yapmak zorundasın.


Taşımacılıkta En Büyük Nakliyat Firmasıyız

Denge Nakliyat Olarak Ne Taşıdığımızı Biliyor ve Eşyalarınızı Özenle Taşıyoruz.

© 2016 - 2017 Denge Nakliyat - İstanbul Evden Eve Nakliyat Hizmetleri - Bütün Hakları Saklıdır.